Beata Kozar


Projektantka wnętrz, fotografka, malarka

 Jestem niespokojną duszą, ciągle gdzieś pędzę, szukam miejsca dla siebie. Fascynuje mnie tyle rzeczy, tematów i wciąż chcę poznawać nowe i nowe. Mam nieposkromiony apetyt na życie. Studiowałam zarządzanie we Wrocławiu, projektowanie wnętrz w Londynie oraz fotografię w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ostatnio także Malarstwo, Rysunek i Rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wszystkie te kierunki nauczyły mnie otwartości, kompleksowego i kreatywnego myślenia, a także dały silną podstawę do profesjonalizmu.

Funkcja Przewodniczącej Samorządu Studenckiego oraz delegata na zjazdy Parlamentu Studentów RP, a później także organizowanie ogólnopolskich imprez motocyklowych, nauczyły mnie samodzielności, odpowiedzialności, umiejętności pracy w zespole i zarządzania ludźmi. W mojej pracy są to bardzo cenne umiejętności. Szczególnie przy prowadzeniu projektów, nadzorowaniu, koordynacji prac i współpracy z wykonawcami.

Przez 5 lat mieszkałam w Londynie, gdzie uczyłam się projektowania i zdobywałam doświadczenie w tej dziedzinie. Od 2008 roku mieszkam w Warszawie, gdzie prowadzę własną Pracownię Projektowania Wnętrz – BEATA KOZAR Interior Art Design. Uczę się tego miasta, bo stał się moim domem. Poznaję ludzi, obserwuję i wciąż poszukuję. Dzięki temu zostałam członkinią Lady Business Club, który skupia kobiety sukcesu, ciekawe świata, kreatywne i wspierające się wzajemnie.

Staram się rozwijać w strefie biznesu, pracuję przy realizacjach nieruchomości na wynajem w klasie premium, dokształcam się w zakresie inwestowania w nieruchomości, aby spojrzeć w jak najszerszym spektrum na rynek związany z wnętrzami i móc kompleksowo obsługiwać Klientów.

W swojej pracy wykorzystuję także meble, dekoracje i obrazy, które powstają w mojej pracowni i są zawsze dopasowane do wnętrza.

W trakcie mojej zawodowej kariery wykonałam sporo ponad dwieście projektów, a to oznacza przynajmniej kilkaset zadowolonych osób, które cieszą się wnętrzami dopasowanymi do swoich potrzeb, zdejmując sobie z głowy stres związany z remontem. To najlepsza nagroda i napęd do dalszej pracy.

Od pewnego czasu jestem również zaangażowana w realizację programu “Zgłoś remont” na kanale HGTV, gdzie zajmuję się pracami projektowymi, koordynacją i nadzorem wykonawczym oraz finansowym.

W 2014 roku moja działalność została zauważona i nagrodzona statuetką w plebiscycie “Sukces Roku”.

Buduję wizerunek swój i swojej firmy w bardzo przemyślany sposób. Można powiedzieć, że także go projektuję.

Energię czerpię także z innych moich pasji. Kiedyś czynnie zajmowałam się motocyklami, a teraz zamieniłam to na rajdy turystyczno-offroadowe. Podróżuję, uwieczniam chwile na fotografiach lub zamykam w obrazach. Inspiruję się innymi kulturami, lokalną sztuką i architekturą, kuchnią, smakami i zapachami. przywożę smaki do własnej kuchni, która jest dla mnie miejscem relaksu. a ostatnio zaczęłam grać w golfa.

Gdybym mogła przenieść się w czasie, to zamieszkałabym w Warszawie, ale przedwojennej. Uwielbiam tamtą architekturę, kulturę i sztukę.

Jestem sentymentalną optymistką i idealistką. Lubię pozytywnie patrzeć na świat. I wciąż go smakować.

Lubię ludzi, lubię rozmawiać i słuchać. Angażuję się się w różne akcje charytatywne, bo uważam, że to wraca. Przecież wystarczy czasami niewiele, choćby szczery uśmiech…

 

http://beatakozar.pl/