Kasper Benjamin Reimer Bjørkskov


EFFEKT architects


Head of Innovation

Wykształcenie zdobywał w Rio de Janeiro School of Architecture oraz w The Royal Danish Academy of Fine Arts. Zanim dołączył do EFFECT, pracował w BIG – Bjarke Ingels Group w Nowym Jorku i Kopenhadze, a także w WE Architecture na stanowisku project managera.

Od 2015 roku pracuje w EFFEKT gdzie nadzoruje dział badań i projektowania, opracowując wizjonerskie projekty takie jak ReGen Villages, prezentowane na Venice Architecture Biennale w 2016 i Urban Village Project, opracowane we współpracy z SPACE10 i uruchomione w czerwcu 2019 r. podczas IKEA Democratic Design Days .

Jako szef ds. Innowacji w EFFEKT, Kasper spędził ostatnie 5 lat kształtując nowe aspiracje poprzez projektowanie, tak by umożliwić ludziom i planecie lepsze codzienne życie. Oferuje kompleksowe zrozumienie potrzeb społecznych poprzez pryzmat projektowania systemowego. Siła EFFEKT polega na przekładaniu złożonych wyzwań w świecie rzeczywistym na nowe rozwiązania, które tworzą namacalną wartość społeczną, środowiskową i ekonomiczną.